DRZWI OTWARTE Rudołowickiej Izby Pamięci

Kategoria: Gniazdo Historii
Administrator

     W dniu 14 lipca 2013 roku Stowarzyszenie Miłośników Historii i Tradycji Rudołowic oraz Szkoła Podstawowa w Rudołowicach zorganizowały Dzień Otwarty Rudołowickiej Izby Pamięci. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach dotacji z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Projekt „Rudołowickie Gniazdo Historii”, polega na opracowaniu innowacyjnych narzędzi edukacji wczesnoszkolnej w oparciu o lokalną historię, podania i legendy.

        W programie Dnia Otwartego zwiedzający mogli obejrzeć wystawy: „Album Rodzinny” Macieja Wodiczko, „Rudołowice z lotu ptaka” autorstwa Wacława Cwynara, pokonkursową wystawę fotografii „Ach, cóż to był za ślub…”, jak również mogli zwiedzić i obejrzeć pamiątki i eksponaty zgromadzone w Izbie Pamięci. Organizatorzy zadbali również o atrakcje dla starszych i najmłodszych, którzy mogli aktywnie spędzić niedzielne popołudnie korzystając z wielkoformatowych gier planszowych, użyczonych przez Stowarzyszenie Młodych Fotografów.

        Odbyło się również spotkanie czytelnicze podczas którego przedstawione zostały legendy związane z Rudołowicami. Dzieci słuchając, malowały jak wyobrażają sobie dany fragment czytanego scenariusza. Na podstawie ich prac oraz spostrzeżeń zostaną opracowane ilustracje wydane następnie w formie kolorowanki z motywami edukacyjnymi. Na zakończenie projektu zostanie wydana ilustrowana książeczka do czytania na podstawie scenariuszy wykorzystywanych podczas tworzenia kolorowanek.

       Organizatorzy przygotowali również kawiarenkę tarasową w której można było degustować wspaniałe ciasta domowej roboty, wypić dobrą kawę czy herbatę oraz zjeść pyszne lody.

       Duże zainteresowanie zwiedzających oraz pozytywne opinie są dowodem i potwierdzeniem , że inicjatywa otwartego Dnia Izby pamięci była trafionym pomysłem i ciekawą alternatywą spędzenia wakacyjnego niedzielnego popołudnia

galeria zdjęć z wydarzenia

DRZWI OTWARTE Rudołowickiej Izby Pamięci

/kliknij/

 

For best business class hosting read InMotion Reviews and get a good web hosting deal.
Joomla Templates designed by Web Hosting Top